Samochód bez podatku VAT

 

Poszukiwanie oszczędności przy zakupie samochodu jest normalną i powszechną sprawą. Luksusowe modele osiągają często zawrotne ceny, a do tego trzeba doliczyć dodatkowe opłaty inkasowane przez stosowne urzędy. Istnieją jednak sposoby, które pozwalają na uniknięcie tego obowiązku. Co najważniejsze – zupełnie legalne.

 

Jak kupić samochód bez VAT?

W Polsce nabycie samochodu wiąże się z uiszczeniem podatku VAT oraz akcyzą (pod tym względem jesteśmy jedynym krajem w UE korzystającym z takiego rozwiązania). W takim razie, jak kupić samochód bez VAT i bez akcyzy? Wystarczy dokonać zakupu za granicą. Dzięki temu można oszczędzić aż 23% na samym koszcie samochodu. Co więcej, to nie jedyne korzyści.

Popularnymi krajami w których można nabyć samochód bez VAT są Czechy i Niemcy. Na korzyść naszych południowych sąsiadów przemawiają przede wszystkim atrakcyjne ceny renomowanych marek aut. Ponadto czeskie prawo pozwala również na całkowite odliczenie VAT od kosztów paliwa i napraw samochodów. W Polsce wynosi to jedynie połowę kosztu podatku. Jak więc widać, można na tym zaoszczędzić naprawdę znaczną sumę.

Jak kupić samochód bez VAT w taki sposób, aby uniknąć opłat? W tym celu trzeba założyć firmę za granicą. Można też kupić już gotową spółkę. To pozwoli czerpać wszystkie korzyści związane z prowadzeniem firmy za granicą (choć jej „uaktywnienie” nie jest wymagane) oraz oczywiście umożliwi nabycie samochodu bez VAT.

Jeśli chodzi o samą rejestrację firmy za granicą, to w krajach UE Polacy mogą to zrobić bez żadnych przeszkód. Popularnym kierunkiem są Czechy oraz Niemcy. W przypadku Czech kupno samochodu bez VAT może się odbyć nawet bez konta w czeskim banku lub zameldowania na terenie tego kraju.

Jak kupienie samochodu bez VAT za granicą wpłynie na jego funkcjonowanie prawne w Polsce? Na szczęście w żaden negatywny sposób. Jest to proces całkowicie szanowany przez rodzime prawo. Należy też podkreślić, że nabyty za granicą samochód bez VAT nie będzie napotykał problemów związanych z fotoradarami, a założona w tym celu spółka zabezpieczy majątek właścicieli.

Zainteresowanych kwestią kupienia samochodu bez VAT zachęcamy do kontaktu z nami. Z przyjemnością wyjaśnimy szczegóły i przeprowadzimy przez cały proces nabycia pojazdu.